NAJPIĘKNIEJSZE ZABYTKI WROCŁAWIA

Wrocław, dawna siedziba królewska w południowo-zachodniej Polsce, słusznie zasłużył na tytuł "European Best Destination 2018": Miasto jest fantastycznym i różnorodnym celem podróży z bogatą historią i innowacjami technologicznymi. Wybierz się w podróż w czasie do Pałacu Królewskiego, Ogrodu Japońskiego i Panoramy Racławickiej lub doświadcz niezliczonych innowacji w Hydropolis. We Wrocławiu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Przedstawiamy zestawienie najważniejszych zabytków i atrakcji Wrocławia.STARY RATUSZ NA RYNKU: ARCYDZIEŁO ARCHITEKTURY

Wrocławski Stary Ratusz znajduje się na środku Rynku, jednego z największych dawnych placów targowych w Polsce. W tym imponującym budynku, zbudowanym w stylu gotyckim i renesansowym, mieści się Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Można tu zobaczyć wiele historycznych i współczesnych eksponatów związanych ze sztuką i rzemiosłem miasta Wrocławia. Muzeum Sztuki Mieszczańskiej regularnie organizuje również wystawy specjalne artystów takich jak Andy Warhol czy Salvador Dalí.

WROCŁAWSKI PAŁAC KRÓLEWSKI

Dawna rezydencja królewska, obecnie siedziba Muzeum Miejskiego Wrocławia: Pałac Królewski znajduje się na skraju Starego Miasta i jest oddalony o kilka minut spacerem od Starego Ratusza. Dawniej znany jako Pałac Spaetgenów, Pałac Królewski przekształcił miasto Wrocław w siedzibę królewską - obok Berlina i Królewca - za czasów Fryderyka II. Dziś w Pałacu Królewskim mieści się główna część Muzeum Miejskiego. Tutaj zwiedzający mogą dowiedzieć się więcej o historii miasta i obejrzeć apartamenty królewskie. Gdy już zachwycisz się wspaniałymi wnętrzami, rozprostuj nogi w przyległym Ogrodzie Barokowym.

UNIWERSYTET WROCŁAWSKI

Najstarsza szkoła wyższa w mieście: Uniwersytet Wrocławski również znajduje się na obrzeżach Starego Miasta. Został on założony ponad 300 lat temu i jest najstarszą uczelnią w mieście. Do zwiedzania udostępnione jest Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego z imponującą Aulą Leopoldina i salą muzyczną Oratorium Marianum, w której koncertowało ponad 200 znanych muzyków. W Wieży Matematycznej obserwatorium astronomicznego można podziwiać zabytkowe wnętrza pochodzące z XVI i XVII wieku.

PANORAMA RACŁAWICKA

Historia Polski w skrócie: Panorama Racławicka jest kolejną atrakcją miasta. Monumentalny cykloramiczny obraz o wymiarach 15 x 114 m namalowali artyści Jan Styka i Wojciech Kossak z okazji 100. rocznicy insurekcji kościuszkowskiej 1894 roku. Przedstawia on bitwę pod Racławicami z 4 kwietnia 1794 roku i ze względu na styl i technikę malarską sprawia wrażenie trójwymiarowego. Do dziś jest to jedyne tego typu dzieło w Polsce, które znajduje się w specjalnie do tego celu wybudowanym okrągłym budynku.

HYDROPOLIS

Wrocławskie Hydropolis to miejskie centrum edukacji ekologicznej. Otwarty w 2015 roku obiekt jest unikatowy w skali kraju i jeden z nielicznych na świecie. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii tematem przewodnim jest tu woda jako wyjątkowa substancja, z którą ludzie stykają się na co dzień, ale której charakter niewiele osób naprawdę rozumie. Od funkcji wody w organizmie człowieka po prądy oceaniczne - w obiekcie znajduje się około 70 interaktywnych urządzeń i instalacji multimedialnych, które mają za zadanie ożywić istotny element, jakim jest woda.

HALA STULECIA: ŚWIATOWE DZIEDZICTWO KULTURY UNESCO WE WROCŁAWIU

Hala Stulecia znajduje się we wschodniej dzielnicy miasta. To architektoniczne arcydzieło zostało zaprojektowane przez Maxa Berga w XX wieku z okazji międzynarodowej wystawy z okazji 100. rocznicy bitwy pod Lipskiem i od 2006 roku znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Obecnie służy przede wszystkim do organizacji konferencji, kongresów, imprez kulturalnych i sportowych. Stała wystawa zawiera atrakcyjne i interaktywne ekspozycje, przedstawiające elementy historii miasta Wrocławia. Pod kopułą budynku UNESCO na zwiedzających czekają również pokazy dźwiękowe i świetlne. Jest to szczególnie ekscytujący sposób prezentacji kopuły o rozpiętości 65 metrów.

PARK SZCZYTNICKI

Niedaleko od Hali Stulecia znajduje się Park Szczytnicki. Jest to największy park w mieście i został pierwotnie założony w 1785 roku jako prywatny ogród, a następnie przyłączony do parku miejskiego. Jego główną atrakcją jest ogród japoński. Znajduje się on w południowej części parku i również został zaprojektowany z okazji wystawy stulecia. W parku znajduje się wiele elementów ozdobnych w stylu japońskim, w tym Pawilon Azumaya, kompleks jezior z pawilonem widokowym i bramą wejściową. Innymi atrakcjami w Parku Szczytnickim są Arboretum i Rosarium. Stałymi towarzyszami w odkrywaniu Wrocławia, także tu w parku, są wrocławskie krasnale.

WROCŁAWSKIE ZOO I AFRYKARIUM

W pobliżu znajduje się również wrocławski ogród zoologiczny. Dzięki różnorodności zwierząt jest to największe zoo w Polsce. Na obszarze 33 hektarów żyje około 10 500 zwierząt. Ale nie tylko zwierzęta przyciągają zwiedzających do zoo. Można tu również podziwiać architekturę różnych historycznych budynków, takich jak wieża niedźwiedzia, słoniarnia czy pawilon małp. Kolejną atrakcją jest Afrykarium, w którym znajdują się strefy tematyczne, takie jak Morze Czerwone, hipopotamy i wielkie jeziora, basen z rekinami, Wybrzeże Szkieletów Namibii i hala Kongo.

Noclegi we Wrocławiu

Zaledwie kilka minut spacerem od Starego Miasta, Scandic Wrocław jest idealną bazą wypadową do odkrywania Wrocławia. Stąd można wygodnie dotrzeć pieszo do wielu atrakcji turystycznych miasta. Nasze pokoje oferują wszelkie wygody, jakich można sobie życzyć po dniu pełnym wrażeń i zwiedzaniu pięknego Wrocławia. Zarezerwuj teraz i poznaj piękną "Wenecję Polski"!